»

Concursul regional „Prezent! Nonviolent!”

Avem plăcerea de a vă invita să participați alături de elevii dumneavoastră la concursul regional „Prezent! Nonviolent!”  (CAERI Nr. 1558/24986/2/22.01.2018) organizat în cadrul etapei finale a proiectelor educative „Prezent!” și „Spunem STOP violenței!”

Concursul se adresează elevilor care au luat parte la activitățile celor două proiecte și propune valorificarea aspectelor specifice legate de fenomenul părăsirii timpurie a școlii și a violenței școlare.

Secțiunile concursului sunt:
1. Desen/Pictură (maxim 2 autori/lucrare)
2. Colaj foto/Clip video(maxim 2 autori/lucrare; maxim 6 fotografii; maxim 6 minute)
3. Compunere/Eseu (maxim 2 autori/lucrare; maxim 2 pagini, format Word, TNR, 12)

Înscrierea la concurs se realizează online, accesând link-ul de mai jos.
Lucrările se pot încărca (format digital) în formularul de înscriere sau se pot aduce la sediul CJRAE Olt, până luni, 30 aprilie 2018.

Premierea va avea loc joi, 10 mai 2018, la Centrul Cultural „Eugen Ionescu” Slatina

Formularul de inregistrare se gaseste la adresa https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFF0O41cYQaP3uCUaEKaQRAhh9lxbaE_1lGKkPdBnWQt32Iw/viewform?usp=sf_link