«

Simpozion Regional „Exemple de bună practică în prevenirea absenteismului școlar, părăsirii timpurii a școlii și violenței din mediul școlar – PREZENT! NONVIOLENT!”

Vă invităm să faceți cunoscută activitatea dumneavoastră în domeniul prevenirii absenteismului școlar, a părăsirii timpurii a școlii sau a violenței școlare în cadrul Simpozionului regional „Exemple de bună practică în prevenirea absenteismului școlar, părăsirii timpurii a școlii și violenței din mediul școlar – PREZENT! NONVIOLENT!”
Secțiunile simpozionului sunt:

–        studii şi cercetări aplicative

–         metode de prevenție/intervenţie

–        activități  (care au ca scop prevenirea absenteismului școlarpărăsirii timpurii a școlii și violenţei din mediul şcolar )

–        proiecte educaționale/educative
–        studii de caz

Termen limită de înscriere și trimitere a lucrărilor: 10 mai 2019
Înscrierea la simpozion se face prin completarea formularului online. Formularul se completează accesând link-ul
Termenii de redactare se găsesc în documentul atașat.
Participarea poate fi directă sau online.
Data desfășurării evenimentului: vineri, 17 mai 2019

Vă așteptăm cu drag!